Spotkanie z red. Tomaszem Sakiewiczem oraz red. Anita Gargas

W Berlinie odbył się pokaz pierwszego filmu śledczego o katastrofie smoleńskiej pt. "10.04.10". zorganizowany przez KGPBerlin-Brandenburg.

Pokaz filmu "Gazety Polskiej" autorstwa Anity Gargas odbył się w kameralnej sali Filmbühne w Berlinie-Charlottenburg. Film obejrzało ok. 150 osób, w tym przedstawiciele prasy i środowisk polonijnych. Wśród widzów był m.in. mecenas Stefan Hambura (pełnomocnik prawny części rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej).

Po pokazie odbyło się trwające ponad 2 godziny spotkanie z autorką filmu - Anitą Gargas. Pytano głównie o przyczyny katastrofy smoleńskiej oraz o kolejne projekty filmowe dziennikarki.

Spotkanie i dyskusję poprowadził redaktor naczelny "Gazety Polskiej", Tomasz Sakiewicz.

Film ten obrazuje cały rok prowadzonego śledztwa dziennikarskiego ws. wyjaśnienia przyczyn katastrofy. Anita Gargas oraz Rafał Dzięciołowski dotarli do naocznych świadków tej tragedii – mieszkanców osiedla sąsiadującego z lotniskiem Siewiernyj, pilotów i pracowników jednostki wojskowej w Smoleńsku, których relacje w istotny sposób podważają raport MAK i ustalenia komisji śledczej.

Klub "GP" Berlin-Brandenburg

1

Biuro Klubów "Gazety Polskiej"505 038 217, (12) 422 03 08;
e-mail klubygp@gazetapolska.pl
ul. Jagiellońska 11/7 31-011 Kraków

Layout i wykonanie: Wójcik A.E.