Antoni Macierewicz i Mariusz Pilis o Smoleńsku w Berlinie

W dniu 22 maja (niedziela) w kameralnej sali Filmbühne Am Steinplatz przy Hardenbergstr. 12 w Berlinie – Charlottenburg odbył się pokaz filmu dokumentalnego Mariusza Pilisa pt. "List z Polski". Jest to film o katastrofie smoleńskiej oraz o prowadzonym przez władze w Polsce oficjalnym śledztwie w tej sprawie.

Pan reżyser i zarazem producent Pan Mariusz Pilis,jako pierwszy wykonał fim o katastrofie smoleńskiej dla telewizji holenderskiej, ukazał się także jako załącznik CD do Gazety Polskiej.

Gościem honorowym spotkania był pan poseł Antoni Macierewicz, były likwidator komunistycznych WSI i szef kontrwywiadu wojskowego, stojący na czele parlamentarnego zespołu d/s wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej.

Po ponad dwóch godzinach bardzo dobrego spotkania z Mariuszem Pilisem, po pokazie filmu "List z Polski" i interesującej dyskusji z reżyserem ,przybył bardzo oczekiwany pan minister Antoni Macierewicz.
Kameralna sala kina "Filmbühne" była przepełniona, sporo osób wytrwale stało.Minister Macierewicz przyjechał na zaproszenie berlińskiego Klubu Gazety Polskiej Berlin-Brandenburg i staraniom adwokata Stefana Hambury, przede wszystkim po to, aby opowiedzieć o dotychczasowych ustaleniach Zespołu Parlamentarnego ds. Katastrofy Smoleńskiej, którego prace koordynuje. Organizatorzy spotkania KGPBB otrzymali odpowiedzi - podziękowania od pana wicekanclerza dr Guido Westerwelle i pani kanclerz dr Angeli Merkel za zaproszenie na pokaz filmu i dyskusję po filmie z reżyserem Mariuszem Pilisem i panem ministrem Antonim Macierewiczem.

Pan minister Antoni Macierewicz – jest człowiekiem o wielkiej, autentycznej charyzmie, dlatego jest zawsze słuchany uważnie i jego słowa zapadają głęboko w serce i umysły słuchaczy.Warto było uczestniczyć w owocnej dyskusji z panami Mariuszem Pilisem i Antonim Macierewiczem.

Klub "GP" Berlin-Brandenburg

Biuro Klubów "Gazety Polskiej"505 038 217, (12) 422 03 08;
e-mail klubygp@gazetapolska.pl
ul. Jagiellońska 11/7 31-011 Kraków

Layout i wykonanie: Wójcik A.E.