Zjazd młodzieży patriotycznej WATAHA 2011

Członkowie Klubu Gazety Polskiej Berlin- Brandenburg wzięli udział w dniu 6 sierpnia 2011 roku w zjeździe młodzieży patriotycznej WATAHA 2011, który odbył się w samym sercu Szwajcarii Kaszubskiej, w Chmieleńskich Chróstach (Chmielno - Kaszuby).Organizatorem byli Solidarni 2010 i Gazeta Polska a miejscem spotkania były zabudowania ojca pana Michała Stróżyka. Jednym z głównych pomysłodawców spotkania był dziennikarz GP pan Michał Stróżyk, który wcześniej w Namiocie Nadziei w Warszawie został pobity przez funkcjonariuszy straży miejskiej .

Naprawdę trudno było znaleźć zabudowania, miejsce zjazdu-zgodnie z nazwą WATAHA2011.Bardzo gorąco zostali powitani członkowie KGPB-B z panem Stefanem Hamburą na czele przez organizatorów zjazdu pana Michała Stróżyka i panią Ewę Stankiewicz.Pan Michał Stróżyk zaprosił mecenasa Stefana Hamburę do dyskusji i podzielenia się z uczestnikami zjazdu najnowszymi ustaleniami w sprawie katastrofy smoleńskiej. Szczególnie w pamięci członków Klubu GPBB pozostaną rozmowy z paniami minister Anną Fotygą i senator Dorotą Arciszewską-Mielewczyk. W czasie zjazdu można było się zaopatrzyć w różne patriotyczne koszulki, książki,płyty,znaczki itd. Klubowicze GP z Berlina rozwiesili dwa banery, jeden z Mniejszością Polską w RFN a drugi z Rotą, co zostało nagrodzono dużymi brawami. Trafne były motta z banerów organizatów "wysławiające" ministra Radosława Sikorskiego. Przybył na zjazd pan Ryszard Rutka ze Zrzeszenia Niewidomych Cywilnych Ofiar II Wojny i przywiózł zgodę z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych RFN na demonstrację w dniu 1 września 2011 roku w Berlinie.

Warto było uczestniczyć w tej niezwykłej patriotycznej uroczystości.Organizatorzy zadbali nie tylko o interesujący program, ale także o szmaczne grylowe jedzenie.

Bardzo dziękujemy Solidarnym 2010 za super pomysł WATAHA 2011 i wspaniałą atmosferę spotkania.

W drodze powrotnej członkowie klubu GPB-B złożyli hołd przed pomnikiem w Krojantach niedaleko Chojnic bohaterskim ułanom, którzy sarżą w dniu 1 rześnia 1939 roku rozbili najeźdźców zbodniarzy niemieckich.Kilku rannych oficerów Wojska Polskiego z czasów pierwszych dni wojny obronnej z Pomorza z 1939 roku przetransporowanych do Brześcia nad Bugiem dostało się później do niewoli, pomocników, zbrodniarzy-agrsorów Niemców, sowietów.Następnie ci dzielni polscy oficerowie zostali zabici strzałem w tył głowy przez siepaczy, czekistów sowietów.Tak to utrwalała się przez prawie dwa lata od 17 września 1939 roku do 22 czerwca 1941 roku braterstwo broni zbodniarzy spod znaku swastyki oraz sierpa i młota.

Biuro Klubów "Gazety Polskiej"505 038 217, (12) 422 03 08;
e-mail klubygp@gazetapolska.pl
ul. Jagiellońska 11/7 31-011 Kraków

Layout i wykonanie: Wójcik A.E.