Pani Anna Fotyga i pani Dorota Arciszewska Mielewczyk w Berlinie

Po wykładzie na Uniwersytecie Humboldta w 2006 roku śp. Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i spotkaniu z polonią w Filmbühne charyzmatycznego przewodniczącego Zespołu Parlamentarnego ds. Katastrofy Smoleńskiej Antoniego Macierewicza zorganizowanego przez KGPBerlin-Brandenburg w 2011 roku Polacy w Berlinie bardzo skutecznie wcześniej przez całe lata pozbawiani jakiegokolwiek kontaktu z politykami dużego formatu mogli niedzielne popołudnie dnia 26 lutego 2012 ponownie spędzić z znanymi osobistościami polskiego parlamentu,paniami posłankami z PiS.

Panie posłanki z PiS przybyły na zaproszenie Związku Polaków w Niemczech Oddziału Regionalnego Berlin- Brandenburg spod znaku "Rodła" i berlińskiego Klubu Gazety Polskiej Berlin-Brandenburg aby przedstawić zawiłe stosunki polsko-niemieckie ze szczególnym uwzględnieniem problemów mniejszości polskiej w Niemczech i odpowiedzieć na zadawane pytania uczestników spotkania.

Pani poseł Anna Fotyga, Minister Spraw Zagranicznych w rządzie pana J.Kaczyńskiego – zapewne wszyscy obecni na spotkaniu zauważyli - że jest człowiekiem o ogromnej intuicji, ujmuje słuchaczy delikatnym ale rzeczowym ukazywanie spornych spraw polsko-niemieckich.Pani poseł przytoczyła znany powszechnie prowokacyjny, lewacki incydent antyprezydecki na uniwersytecie Humboldta i wyważone zachowanie śp.Lecha Kaczyńskiego. Jest zawsze słuchana uważnie i jej słowa zapadają głęboko w serca.

Pani poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk, była senator z PiS, jak zawsze niezwykle przebojowa i bardzo konsekwentna w walce o prawdę historyczną,tak bardzo obecnie fałszowaną lub relatywizowaną.
Warto było być na tej bardzo owocnej dyskusji, pogłębiającej u uczestników wiedzę o trudnych stosunkach dwóch państw Polski i RFN, członków UE.

Klub "GP" Berlin - BrandenburgBiuro Klubów "Gazety Polskiej"505 038 217, (12) 422 03 08;
e-mail klubygp@gazetapolska.pl
ul. Jagiellońska 11/7 31-011 Kraków

Layout i wykonanie: Wójcik A.E.