Spotkanie z reż. Ewą Stankiewicz oraz projekcja filmu "Krzyż"

W poniedziałek 2. kwietnia 2012 o godzinie 19:00 odbyła się w Dublinie projekcja filmu "Krzyż" oraz spotkanie z reż. Ewą Stankiewicz. Spotkanie zostało zorganizowane przez Klub Gazety Polskiej w Dublinie przy współpracy z Niepoprawnym Radiem PL.

Projekcja odbyła się na 107 Amiens Steet, Dublin 1, w budynku mieszczącym również Polską Bibliotekę Biblary.

Tym razem zgodę na ogłoszenie o projekcji wyrazili zarówno ojcowie jezuici jak i dominikanie, co wyraźnie miało wpływ na frekwencję. Sala była pełna, niektórzy spóźnieni musieli usiąść na podłodze. Od ojców jezuitów dostaliśmy zapewnienie, że w wypadku dużego zainteresowania filmem, projekcję będzie można powtórzyć po Wielkanocy na terenie klasztoru. Film został zaprezentowany z angielskimi podpisami.

Po projekcji filmu twórcy odpowiadali na pytania zgromadzonych; w ich rezultacie dyskusja wykroczyła poza komentarze do filmu - była w istocie debatą o wolności słowa, o demokracji i jej przyszłości, debatą o Polsce. Spotkanie zakończyło się około 22.00. Przed zakończeniem spotkania można było nabyć kopie filmu Krzyż z autografem autorki, a jedną kopię przekazała ona w prezencie Polskiej Bibliotece.


Zofia Kozłowska

Biuro Klubów "Gazety Polskiej"505 038 217, (12) 422 03 08;
e-mail klubygp@gazetapolska.pl
ul. Jagiellońska 11/7 31-011 Kraków

Layout i wykonanie: Wójcik A.E.