6 lutego po raz pierwszy ukazała sie informacja o utworzeniu Klubu "Gazety Polskiej" w Olecku z inicjatywy jej przewodniczącego Dariusza Josiewicza. Klub ten ma swoją stałą siedzibę w kawiarni "Rarytas" przy ul. 11 Listopada 11 i spotyka się w każdą pierwszą środę miesiąca o godz. 18. w tejże kawiarni. W swojej działalności kieruje się Kartą Klubów "GP". W swoim programie działania klub zakłada spotkania z politykami, dziennikarzami i pisarzami oraz pokazy filmowe, głównie autorów związanych ze Strefą Wolnego Słowa, skupionych wokół wydawnictwa "Gazety Polskiej".
Członkowie klubu planują 26 marca br. wziąć udział w pikiecie pod Urzędem Wojewódzkim w Olsztynie w solidarności z uczestnikami strajku generalnego na Śląsku.
10 kwietnia o godz. 18. w 3. rocznicę katastrofy smoleńskiej wezmą we mszy św. w intencji 96 ofiar tej katastrofy w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. przy ul. Zamkowej.
Następnego dnia, następnego dnia, czyli 11 kwietnia br. o godz. 17. w siedzibie klubu dojdzie do oficjalnej inauguracji działalności z udziałem posłów PiS-u: Jarosława Zielińskiego i Jerzego Szmita. Na to spotkanie oprócz członków klubu mają także wstęp wolny mieszkańcy powiatu oleckiego.
W maju zaś planowane jest spotkanie ze współpracownkiem śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Jakubem Marcinem Oparą.

Dariusz Josiewicz
Biuro Klubów "Gazety Polskiej"505 038 217, (12) 422 03 08;
e-mail klubygp@gazetapolska.pl
ul. Jagiellońska 11/7 31-011 Kraków

Layout i wykonanie: Wójcik A.E.