TARCZYN

  • Strona główna
  • Kluby
  • Wydarzenia
  • Multimedia
  • Archiwum
  • Forum dyskusyjne
  • Kontakt
  • Terminy spotkań
  • Tragedia smoleńska-miesięcznice
  • Karta Klubów "GP"
  • Zjazdy
  • GALERIA
  • Fundacja Klubów "Gazety Polskiej"

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ---- ARCHIWUM STAREJ STRONY - ZAPRASZAMY NA NOWĄ STRONĘ KLUBÓW GAZETY POLSKIEJ:                                                                 www.klubygazetypolskiej.pl
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kontakt:

Zmiana przewodniczącego, nowym przewodniczącym został:Jacek Kitliński ; tel.: 513 131 059; e-mail: tarczyn.klubgp@interia.pl

Wcześniejsze artykuły - zobacz spis


Zdjęcia: p. Barbara Rode:

1


11 listopada - obchody Święta Niepodległości

W piękne, słoneczne przedpołudnie 11 listopada 2011 roku rozpoczęły sie obchody Święta Niepodległości. Na Placu Piłsudskiego miały miejsce oficjalne uroczystości państwowe. W kilku warszawskich kościołach odprawiane były uroczyste msze święte za ojczyznę. W archikatedrze św. Jana na Starym Mieście w samo południe licznie zgromadzeni wierni w poczuciu dumy z bycia Polakiem uczestniczyli w uroczystej Eucharystii. We mszy świętej wziął udział między innymi Poseł Jan Szyszko. Zaraz potem o godzinie 13:30 rozpoczęła się msza święta za Ojczyznę w kościele pod wezwaniem św. Piotra i Pawła na ulicy Nowogrodzkiej Warszawskiego Śródmieścia. Tam również zgromadziło się wielu Polaków w tym aktorów, ludzi polityki, sztuki i biznesu.

Po zakończeniu mszy świętej o godz. 15:00 wierni udali się na Plac Konstytucji celem dołączenia do oczekującej na nich grupy Marszu Niepodległości. Po godzinie 15:00 Plac Konstytucji był wypełniony ludźmi. Marsz Niepodległości wyruszył z Placu około godziny 15:30 i rozpoczął swój pokojowy przemarsz. Uczestnicy nieśli banery ,na których przeczytać można było hasła : 'Największa Manifestacja Narodowa. Marsz Niepodległości i Polska Zawsze Niepodległa'. Wśród prowadzących byli parlamentarzyści, dziennikarze i inne osoby publiczne. Tuż za czołem pochodu uczestnicy nieśli bardzo długą biało - czerwoną flagę. Wszyscy zebrani chcieli zamanifestować swój patriotyzm czyli bezinteresowną, wielką miłość do swojej Ojczyzny. Podczas przemarszu było słychać patriotyczne pieśni i hasła takie jak: 'Bóg, Honor i Ojczyzna'. Wszystko przebiagało bardzo spokojnie i uroczyście. Świeciło piękne słońce, na twarzach ludzi widać było radość i dumę.

W między czasie na Placu Konstytucji i i na różnych ulicach miasta Warszawy odbywały się bójki i zamieszki, które inicjowane były głównie przez uczestników zgromadzenia anarchistycznej organizacji 'Antifa' oraz organizacji homoseksualistów 'Kolorowa Niepodległa'. Wszczynali oni awantury i bijatyki z kibicami oraz z policją. Grupa 'Antify', która składała się w większości z przybyłych na tę uroczystość obywateli innych państw, głównie Niemców napadła w brutalny sposób na idącą ulicami Warszawy grupę młodzieży rekonstruującą historyczne Polskie wydarzenia. Co ciekawe, w dzień czczenia wielkiego wydarzenia dla Polaków czyli odzyskania Niepodległości, obywatele Niemiec przyjechali autokarami do stolicy naszego państwa, aby dotkliwie pobić naszych młodych rodaków. Bojówkarze zagraniczni i Polscy lewicowcy zdemolowali kilka policyjnych samochodów, uszkodzili chodniki, potłókli szyby na przystankach autobusowych i tramwajowych oraz zakłócili spokój w stolicy i obchody narodowego święta. Aresztowanych zostało ponad 200 osób, w tym ponad 90 zatrzymanych to obywatele Niemiec.

Uczestnicy legalnego, pokojowego Marszu Niepodległości przeszli ulicami Warszawy, kilkakrotnie zmieniając zaplanowaną trasę celem uniknięcia bezpośredniego kontaktu z blokującymi marsz grupami anarchistycznymi i grupami homoseksualistów, pod pomnik Dmowskiego na Plac na Rozdrożu. Tam złożone zostały wieńce, odśpiewane pieśni patriotyczne i odmówiona modlitwa. Na Plac na Rozdrożu przedostało się również kilka mniejszych grup kibiców, którzy zrobili zamieszanie. Spłonął wóz transmisyjny telewizji TVN24. Policja utworzyła kordony za pomocą których rozdzieliła uczestników Marszu na wiele, małych grupek i 'przepchnęła' poszczególne grupki we wszystkie strony Warszawy. To spowodowało, że wiele osób nie mogło wziąć udziału w zaplanowanym na godzinę 16-17:00 i legalnym Marszu Niepodległości Klubów Gazety Polskiej, który miał przejść ulicami miasta pod pomnik Józefa Piłsudkiego.

Marsz Niepodległości z udziałem polityków, aktorów oraz ludzi wszelkich zawodów i wszelkiego pochodzenia, których łączy miłość do Polski przebiegał spokojnie i radośnie. Gdyby nie blokady i prowokacje bojówkarzy 'Antify' i 'Kolorowej Niepodległej' obchody rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości mogły by być zapamiętane przez wszystkich jako piękne, patriotyczne i wielkie wydarzenie. Niestety władze Warszawy widocznie uznały, że tak być nie może. Dlatego pozwoliły na rejestrację blokujących organizacji mając pełną świadomość do czego doprowadzi taka decyzja. Nowością w Polsce jest na pewno zapraszanie, kwaterowanie i wspieranie obywateli obcego kraju, aby walczyli na ulicach NASZEGO miasta z obywatelami NASZEGO krajui. Również flegmatyczne i chaotyczne działania polskiej policji nie pomogły w zachowaniu kontroli nad wydarzeniami. Czy doprowadzenie do takiego stanu rzeczy można interpretować jako prowokację? Czy może jest to kolejny przejaw niewydolności naszego rządu i służb mundurowych?

Wieczorem, po godzinie 20:00 rozpoczął się charytatywny Bal Niepodległości. Na imprezę przybyło wielu patriotów polskich w tym dziennikarz Rafał Ziemkiewicz, który oddał na aukcję swój pamiątkowy burbon. Burbon z ceną wywoławczą 150 zł osiagnął w licytacji kwotę 4500 zł. Uczestnicy balu wykazywali się wielką hojnością podczas aukcji, na której wystawione zostały różne ciekawe przedmioty, między innymi opaska, w której pan pełniący służbę ochrony Marszu Niepodległości próbował zapobiec podpaleniu przez huliganów wozu transmisyjnego czy historyczny dyplom uznania z czasów największej komuny. Symboliczne przedmioty osiągały wysokie kwoty w licytacji.

Goście w pięknych wieczorowych sukniach, garniturach i smokingach bawili się do białego rana. Tańce rozpoczęły się tradycyjnym walcem prowadzonym przez profesjonalnych wodzirejów. Podczas zabawy można było skosztować wspaniałych dań wyśmienitej polskiej kuchni. Wspaniałym było to, że na jednej wspólnej imprezie można było zgromadzić tak wiele wyśmienitych postaci polskiej kultury, sztuki i biznesu, którzy tak bardzo kochają Polskę. Dobrze, że jest jeszcze możliwość ,aby w pewnym sensie wykluczona grupa społeczna 'moherowych beretów' mogła spotkać się we wspólnym gronie, wymienić poglądy i spokojnie i produktywnie spędzić czas. Bal Niepodległosci 'Noc Wolności. Polska w Europejskim' został zorganizowany przez Gnyszka Fundraising Advisors, Marsz Niepodległości, Rebelya.pl, dobroczynność.com, Towarzystwa Biznesowe oraz Fundację Dobrych Mediów.

BARBARA RODE


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

Biuro Klubów "Gazety Polskiej"



505 038 217, (12) 422 03 08;
e-mail klubygp@gazetapolska.pl
ul. Jagiellońska 11/7 31-011 Kraków

Layout i wykonanie: Wójcik A.E.